Dignita IT Bezpečnost a komunikace
pro veřejnou správu, bankovní a další komerční sektor

LongTermValidator: Řešení problému 22. června 2012

LongTermValidator

Long Term Validator: Řešení problému 22. června 2012 Česká pošta ve spolupráci se společností Dignita představuje novou aplikaci Long Term Validator, která uživatelům zajistí dlouhodobou důvěryhodnost datových zpráv, uložených v počítači. Aplikace využívá pro svou činnost službu tzv. autorizace, která je dostupná v prostředí Informačního systému datových schránek.

 

Datové zprávy, stažené z Informačního systému datových schránek, jsou zabezpečeny pomocí elektronické značky a časového razítka. Kvalifikovaný certifikát, pomocí kterého jsou značky a razítka vytvářeny, má však omezenou časovou platnost. Po jeho expiraci tak může být důvěryhodnost datových zpráv ohrožena. Služba autorizace datových zpráv zajišťuje přidání dalšího časového razítka a tím i bezpečné prodloužení důvěryhodnosti datových zpráv.

První certifikát, který se v Informačním systému datových schránek používal pro vytváření časových razítek do 17. dubna 2010, expiruje 22. června tohoto roku. Uživatelům, kteří mají uložené datové zprávy z tohoto období, je doporučeno provést jejich autorizaci.

Aplikace Long Term Validator, která je určena pro PC s operačním systémem Windows XP a novějším, zajistí automatické zkontrolování uložených datových zpráv a v případě potřeby jejich autorizaci Informačním systémem datových schránek. K dispozici je jako placená Pro verze i jako 30ti denní trial s omezením na 50 datových zpráv, který je ke stažení zdarma na: www.recomando.cz/longtermvalidator

Tisková zpráva ke stažení ZDE